Trochę klasyki czyli Drakensang Online
Link 30.04.2012 :: 14:17
Witam wszystkich po dłuższej przerwie! Minęło trochę czasu i wyszło wiele świetnych gier. W międzyczasie część z nich stała się darmowa. Ale jak macie ochotę na coś nowego, a jednocześnie przypominające stare gry, a na dodatek jeszcze dostępne przez przeglądarkę, możecie być zainteresowani grą o nazwie Drakensang Online.
Drakensang Online jest grą rpg z widokiem w rzucie izometrycznym, przypominająca pod względem rozgrywki hity jak Diablo czy Torchlight. Wybieramy jedną z dwóch dostępnych klas postaci i przemierzając magiczny świat fantasy, walczymy z potworami, rozwijamy postać i próbujemy uratować świat. Produkcja charakteryzuje się wciągającą i piękną grafiką, dostępną poprzez przeglądarkę dzięki nowoczesnej technologii Unity 3D.

Około 16 lat temu, nieznana jeszcze tak szeroko jak dzisiaj firma Blizzard, wydała grę pod tytułem Diablo. Była to gra rpg utrzymana w gotyckim klimacie, gdzie przemierzaliśmy podziemne katakumby jako jedna z kilku dostępnych postaci. W trakcie walczyliśmy z różnymi sługami zła jak szkielety, gobliny, demony. Na końcu podziemi przychodziło nam walczyć z wielkim demonem, tytułowym Diablo. Gra była ogromnym hitem i doczekała się po kilku latach nawet sequela. Tytuł ten stał się inspiracją dla całkiem sporej ilośći gier, jak Torchlight czy Drakensang Online.

Podobnie jak w Diablo, grę w Drakensang Online zaczynamy od wyboru klasy postaci. Dostępny jest do wyboru mag i wojownik. Po załadowaniu się gry, czeka nas przejście kilku misji, wprowadzających do mechaniki gry. Polegają one głównie na przejściu się od punktu A do punktu B, zabiciu kilku potworów bądź zebrania jakiejś określonej ilości przedmiotów. Po drodze natrafimy na różnego rodzaju, niechcące nas przepuścić dalej stwory typu ogry, gobliny, szkielety.

Mnie gra wciągnęła na bardzo, ale to bardzo długo. Nie grałem w porządnego hack’n’slasha od czasów Diablo 2 i w oczekiwaniu na trójkę, tym bardziej najnowszy Drakensang się przydał. Oczywiście ogromnym jej walorem jest bycie za całkowicie darmo i nie trzeba nic ściągać poza małym klientem do obsługi gier Unity3D.

powered by Ownlog.com