Nieco o akcesoriach do mobilnych PC, nadchodzi wiosna
Link 28.03.2011 :: 14:58
Masz laptopa w którym grasz w Age of Conan lub też netbooka i zastanawiałeś się, w czym chciałbyś nosić swój drogocenny sprzęt? W dzisiejszym poście pragnąłbym podkreślić jedną ważną rzecz, że ogólnie niezmiernie często lekceważy się kwestię transportu , dlatego z tego względu chciałbym poświęcić temu zagadnieniu trochę miejsca. Pierwsza najbardziej podstawowa sprawa to to by z jednej strony twoje akcesorium było poręczne ale także jak najbardziej funkcjonalne i ochroniło faktycznie sprzęt jeśli laptop upadnie, była szansa że się nie rozwali kompletnie. Jest ona szczególnie istotna, jeśli jesteś ciągle w podróży a Twoje miejsce pracy ciągle się zmienia, ważne by wspomagać się torbą na laptopa szczególnie ważne gdyż wg statystyk laptop upada nam ok 1-2 rocznie.

Torba, plecak czy może teczka? A jak masz coś mniejszego, to sprawisz sobie pokrowiec na netbooka? Co jest najlepsze dla nas i dla naszego laptopa? Prawda jest taka, że wszystko zależy od rzeczywistych potrzeb, a ostateczny wybór, jak i sama decyzja pójście do sklepu należą całkowicie do Ciebie. W końcu to Twój sprzęt.

Jeśli jesteś trochę po czterdziestce, a nie wątpię, że jest taka szansa, jeśli grasz w AoC, to jako menadżer czy ktoś pracujący w biurze, teczka na laptopa jest niezłym wyborem z jednej strony poręcznym ale przede wszystkim bardzo nadającym się do garnituru czy biura. Plecak czy torba byłaby zazwyczaj wizerunkowym samobójstwem więc chcącym pozostać „poważnymi” panami w garniturach należy się coś równie przyzwoitego czyli po prostu teczka. Sam jestem całkiem sceptyczny co do samej idei teczek bo złodzieje głównie polują na tego typu opakowania, mniej na torby na laptopa – są rozpoznawalne bezproblemowo i wiadomo co kryją się w środku. Poza tym jak się jest nosi? Jak zwykłą walizkę więc wystarczy, że jakaś osoba położy taką stylową teczkę do laptopów na ziemi i może ona po chwili zniknąć – trzeba ją trzymać cały czas w rękach i mieć ją pod kontrolą. Cena teczek waha się od 30 zł do 150 zł, można powiedzieć, że są nie są jakieś szczególnie drogie.

Moim osobistym faworytem jest plecak na laptopa, gdy mówimy o wygodzie i bezpieczeństwie. Ogólnie najoptymalniejszym rozwiązaniem pozostaje jednak plecak. Plecaki są trochę droższe ale raz są naprawdę wygodne i w wypadku kiedy wasza maszyna do gier czy też pracy waży te parę kilogramów. Uwierzcie mi, ułatwia to transport i to znacząco. Nie ma też większego problemu kiedy chciałbym wziąć sprzęt ze sobą rower – w końcu laptop to konkretny sprzęt. Poza tym są ekstremalnie bezpieczne z tego względu że nikt nam go nie wyrwie to pierwsza rzecz, a dwa, plecaki są najrzadszą i najmniej oczywistą formą, gdy idzie o przenoszenie sprzętu jak laptop. Dla złodzieja jest jest to więc z jednej strony najtrudniejszy, a z innej jednak strony najmniej widzialny potencjalny łup. Ja akurat dostałem wraz zakupem taki plecak i mysz, więc jestem zadowolony.

Ostatnią opcją jest torba - jest z drugiej strony rozwiązaniem na pewno całkiem stylowym i w pewnym stopniu wygodnym, ale gdy w macie posiadaniu 4-5 kg laptopa 17 calową matrycą, to nie wystarczy kupić torbę na laptopa 17 i wtedy często będziecie przeklinać – dlaczego wybrałem ładną torbę a nie niezmiernie wygodny plecak?! Wiem co mówię tak samo jak wie co mówi mój obolały kręgosłup, strzelając od czasu do czasu...Tego rodzaju torba nadaje się przede wszystkim do laptopów z 15 calowym ekranem a doskonałe wzory, kolory czy design przyciągają nas na każdym kroku kiedy bywamy przy stanowiskach laptopów w sklepach rodzaju MM. Jakie są generalnie ceny, gdy chcemy kupić taką torbę do notebooka? Różnie bo od 40 zł do ok 200 zł i więcej, za najbardziej wypasione torby.

Torba, plecak czy teczka? Co wybierasz? A może pokrowiec do netbooka?


powered by Ownlog.com