Jakaś inna gra, tak dla frajdy
Link 14.07.2011 :: 09:41
Witam, mój dzisiejszy post jest poświęcony przede wszystkim grze World of Warcraft i ciekawostką na temat tego świetnego RPGa Online. W sumie Age of Conan przy premierze miał być swego rodzaju WoW-killerem, niestety niespecjalnie mu się to udało. Dodatkowo AoC zmienił nazwę na Age of Conan: Unchained i jest free-to-play. Cóż, jeśli macie ochotę na coś zupełnie nowego i odmiennego, kolorowego i naprawdę lekkiogo, możecie spróbować zagrać w World of Warcraft. Czytajcie i dowiedzcie się więcej na temat tej świetnej i niesamowicie popularnej na świecie gry!

Akcja World of Warcraft, toczy się jakieś 4 lata po wydarzeniach z gry Warcraft III: The Frozen Throne. Czyli Arthas został Lich Kingiem i zastajemy Azeroth w nowym konflikcie. Jeśli pamiętacie popularnego RTS-a Warcraft, wiecie mniej więcej jak wygląda cały przedstawiony w grze świat. W Wowie są regiony takie same jak w Warcrafcie III. Ba, uniwersum zdążyło się tak rozrosnąć poprzez rozmaite książki jak i samego WoWa, że na obecną chwilę można być pod wrażeniem ogromu, jakie ono prezentuje.

Swoją drogą, słyszałem o jednej Pani profesor która zaczęła robić badania w grze World of Warcraft na temat złoto farmerów i ogólnie chińskich graczy. Na ten cel złożyła dotacje na ok 100.000$. Co ciekawe skupia się ona na różnego rodzaju badaniach społecznych i sama też grała w Warcrafta gdzie ma postać na 60 poziomie. Super co nie? Poza tym dowiedziałem się też ze jednego z oskarów, na ostatniej gali wygrał gościu który gra w World of Warcraft i jest bossem jednej z gildii. Kto powiedział że gracze w Wowa nie osiągają sukcesów w normalnym życiu?!?;)

Jak to zwykle bywa w przypadku premier jakichkolwiek dużych, pudełkowych gier MMO, zdarzają się często tuż po północy ogromne kolejki, ponieważ każdy chce odpalić i poznać grę. World of Warcraft nie był tu wyjątkiem zaraz i po premierze, miał naprawdę wiele problemów. Z jednej strony wynikało to z dużej liczby graczy, którzy zdecydowali się na zakup WoWa, ale również ze sporej niestabilności działania serwerów. Firma Blizzard postanowiła w tamtym czasie żeby nieco wstrzymać sprzedaży gry na pewien czas, tak aż serwery będą już pod kontrolą, ponownie dać możliwość bezproblemowego zakupu ich tytułu.

Jeśli chodzi o walutę wykorzystywaną w grze to nie jest niczym szczególnym – jest to zwyczajnie złoto, podobno w Chinach jest całkiem sporo osób, które zbierają złoto na specjalnych farmach by potem sprzedać to online! Potem cała kasa jest sprzedawana za normalne pieniądze, graczom z całego świata. Nie wiem czy to prawda ale jest ich podobno dobrych kilkaset tysięcy, a to naprawdę jest sporo. Są podobno całe naprawdę ogromne firmy które oficjalnie zajmują się produkowaniem złota i sprzedażą w różnych grach online, nawet nie tylko w Wowie!

Jeśli macie ochotę na tego typu grę, możecie ją wypróbować bez żadnego problemu. Problem tylko zasadniczy jest taki, że musi się ściągnąć jakieś 7 GB danych, dlatego jak planujecie grać wieczorem, zalecam przygotować już w godzinach porannych.

powered by Ownlog.com